Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 159 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Nowa strona Dominika

wtorek, 24 stycznia 2012 2:22

Przesyłając Wam życzenia samych spokojnych i dobrych dni w 2012 r. chcemy zaprosić na nową stronę Dominika 

 

na której znajdziecie informacje o Dominiku, rehabilitacji, turnusach, zbieraniu zakrętek oraz najnowszych wydarzeniach w naszym życiu. Zamieściliśmy też katalog informujący o tym, w jaki sposób można pomóc Dominikowi. Powstanie tej strony to godziny wytrwałej pracy oraz ogromna zasługa Marka, który sam zaproponował swoją pomoc i dzielnie urzeczywistniał nasze pomysły oraz ciągle wspierającej nas oraz pomagającej Kasi. My nie dalibyśmy rady sprostać takiemu wyzwaniu. Jesteśmy bardzo wdzięczni.


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (13) | dodaj komentarz

Segregacja zakrętek

sobota, 21 stycznia 2012 19:25

Przy Waszym ogromnym udziale od września 2010 roku udało nam się uzbierać 5 230 kg, co dało w sumie 5 872,00.

Dla tych, którzy oprócz zbierania zakrętek są chętni jeszcze segregować przekazujemy informacje od firmy recyklingowej Ekopoldex z Myślenic.

„Segregujemy:

1) wszystkie odcienie niebieskiego
2) wszystkie odcienie zielonego
3) biały
4) czerwony, pomarańczowy, różowy, żółty, bezbarwny, 
5) brązowy
6) wszystkie pozostałe kolory
 
Prosimy o podpisywanie worków, bądź przywiązywanie np. jednej nakrętki
do sznurka worka w celu szybszej identyfikacji koloru.”
 

Zbieramy wszelkie zakrętki plastikowe niezależnie, z jakiego produktu pochodzą. Nie przestawajcie zbierać z nami!!!

 


Podziel się
oceń
1
1

komentarze (9) | dodaj komentarz

1% dla Dominika

wtorek, 17 stycznia 2012 1:16

 

Postanowiliśmy skorzystać z tego, że rozpoczął się okres rocznego rozliczenia podatku i istnieje możliwość przekazania 1% podatku na leczenia i rehabilitacje naszego Dominika poprzez założone konto w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Jeśli nie macie innej konkretnej osoby w potrzebie ani Wasi znajomi i zdecydujecie się przekazać 1% na Dominika o co bardzo prosimy to należy wypełniając roczne rozliczenie podatku PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39 w rubryce "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego(OPP)" wpisać KRS: 0000037904, a w polu "Informacje uzupełniające” wyraźnie: 9190 Dominik Stochaj.

  

Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli zdecydujecie się przekazać 1% właśnie dla naszego Dominika.


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (8) | dodaj komentarz

Zakrętki

wtorek, 01 listopada 2011 17:02

Dawno nie pisaliśmy ale pracujemy nad nową stroną Dominika, mamy nadzieje, że wkrótce ją poznacie. Nasz czas głównie pochłania rehabilitacja Dominika i zbieranie a zwłaszcza segregowanie zakrętek.

 

Chcielismy prosić o włączenie się w zbieranie zakrętek dla Dominika, zbiera już nie tylko Kraków i Budzyń, poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje.

 

 

Akcja ‘Zbieramy zakrętki’ polega na zbieraniu plastikowych zakrętek, które następnie są odsprzedawane jako surowiec do firm recyklingowych, a pieniądze ze zbiórki przeznaczane na szczytny cel.

Wszystko miało swój początek w Budzyniu dzięki wspaniałej, kreatywnej i odważnej osobie Kasi Kabat, która zachęciła mieszkańców a potem nas do zbierania zakrętek i tak to się zaczęło... Na początku zbierała najbliższa rodzina, przyjaciele, którzy namawiali swoich przyjaciół i akcja nabrała tempa i teraz zbierają ludzie z różnych części Polski: Budzyń, Kraków, Piła, Poznań, Luboń, Warszawa, Lublin, Gorlice, Swarzędz,Wola Łużańska, Biecz, Libusza, Koszalin, Bogucin, Szczucin, Racibórz...


My w Krakowie gromadzimy zakrętki dla naszego Dominika właściwie z całej południowej, wschodniej i centralnej Polski i przekazujemy je do firmy „Ekopoldex” z Myślenic, która płaci 1 tys. zł za tonę, lub 1300 zł za tonę zakrętek posegregowanych kolorami. Równocześnie dla Dominika gromadzone są zakrętki w Budzyniu, dokąd docierają z całej Wielkopolski i są przekazywane do firmy zajmującej się tworzywami sztucznymi koło Chodzieży, która płaci 1500 zł za posegregowaną tonę.

 

Zbieramy wszelkie zakrętki plastikowe.

 
Niezależnie od tego z jakiego produktu pochodzą. Będą to nakrętki od napojów tj. coca coli, pepsi, soków czy wody mineralnej, kawy, wszystkie pokrywki po surówkach, zakrętki od kosmetyków (szamponów, perfumów, lakierów), od artykułów spożywczych (także od ketchupów, margaryn, mleka) oraz po różnych środkach czyszczących (począwszy od płynów do prania, czyszczenia podłóg, łazienek, kuchni, skończywszy na płynach do naczyń).

Musimy pamiętać, aby nie było zakrętek z papierem tzn. wyciągać papier z zakrętek po kawie i odrywać ceny.

Firma z Chodzieży wymaga, aby wewnątrz w nakrętkach nie było GUMEK innego koloru niż nakrętki - jeśli tak się zdarzy to trzeba je wyciągnąć i wrzucić do odpowiedniego koloru.
Z bezbarwnymi nie ma takiego problemu.

 

Segregujemy na kolory:
biały,
niebieski,
zielony,
żółty,
pomarańczowy,
czerwony, 
czarny,
srebrny,
 
Wszystkie odcienie kolorów łączymy razem.  

 

Pieniądze przeznaczone są na rehabilitację Dominika: masaże (600zł miesięcznie), ćwiczenia metodą NDT Bobath (mies. 720 zł), basen (mies. 108 zł), dogoterapie
(mies. 240 zł), wizyty u lekarzy, dojazd do lekarzy i szpitali (Kraków, Warszawa, Praga, Cieszyn), na turnusy rehabilitacyjne (ok. 4600zł za jeden), sprzęt rehabilitacyjny, który tylko częściowo jest dofinansowywany z Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Jesteśmy również na facebook’u

http://www.facebook.com szukaj: zbieramy zakrętki

 

chcesz się z nami skontaktować w sprawie zakrętek to najlepiej przez

maila na facebook’u - zbieramy.zakretki@gmail.com
nasze maile – aldiczek@poczta.onet.pl

                      stochajpawel@gmail.com

lub telefonicznie 608839426

                          604719987

 

Bedziemy bardzo wdzięczni za pomoc.


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (11) | dodaj komentarz

Wizytówki

czwartek, 03 lutego 2011 0:09

 

Dzisiaj dotarły do nas wizytówki.

Sami je zobaczcie

 


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (10) | dodaj komentarz

1% - Dla Dominika

piątek, 28 stycznia 2011 0:27

 

 

W Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” Dominik ma załozone subkonto, na którym gromadzimy fundusze na rehabilitację, sprzęt i leczenie i na, które można przelać ewentualne dofinansowanie lub przekazać 1% podatku.


                        Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

                        ul. Łomiańska 5

                        01-685 Warszawa

                        Konto: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

                        Tytułem: Dominik Stochaj- darowizna na pomoc

                                                        i ochronę zdrowia

 

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać:
KRS: 0000037904, a w polu "Informacje uzupełniające”: Dominik Stochaj (9190)

 

 

 

 

 

 

 

 

 Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Historia Dominika

środa, 19 stycznia 2011 2:16

Dominik jest naszym drugim synem, urodził się 3 marca 2009 roku, dostał
10 punktów w skali Apgar, jednak nasze szczęście nie trwało długo, gdyż po tygodniu zaczęły się bezdechy (do 10 dziennie). Zaczęło sie wprowadzenie leków i potem walka z drgawkami. W lipcu 2009 r. rozpoczęliśmy leczenie Dominika w Centrum Zdrowia Dziecka 
w Warszawie, gdzie potwierdzono diagnozę: padaczka lekooporna i dołączono kolejny lek. Po miesięcznym pobycie w szpitalu napady wyciszyły się do jednego na dobę, jednak po powrocie z Warszawy zaczęliśmy walkę z  zapaleniami płuc, które nasiliły na nowo ataki padaczki. Dominik leczony był w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu, gdzie potwierdzono trzy nieoperacyjne wady serca, a następnie z powrotem w CZD w Warszawie, gdzie był leczony przez 2 miesiące 9 antybiotykami na zapalenia płuc i na posocznice, był inhalowany, rehabilitowany oddechowo, wymagał odśluzowywania i miał założoną sondę do karmienia. Dominik miał nawet 60 napadów dziennie, lekarze byli bezsilni. Zostaliśmy przewiezieni karetką do Specjalistycznego Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie, gdzie spędziliśmy kolejne 3 tygodnie doleczając infekcje (zapalenie ucha, grypa typu A, pęknięta nóżka) i walcząc z napadami, które - włączenie kolejnego leku - zredukowało do 10 na dobę.

Od grudnia Dominik dostawał aminokwasy (koszt jednej kuracji 6 tygodniowej ok. 1 tys zł), po które byliśmy w Klinice Primaverica w Pradze, niestety napadów nie udało się opanować. W dniu 18 stycznia br. Dominik ma robioną scyntygrafię, która potwierdza reflux, dostaje kolejny lek. Kolejne hospitalizacje w tym roku (w sumie mamy 15 kart wypisowych ze szpitali), badania i modyfikacje leczenia nie przyniosły efektów. Dominik ma codziennie ok. kilkunastu napadów: zerwań, oczopląsów, charczeń. Bierze 4 leki dwa razy dziennie, nie możemy zostawić Go na moment samego, dlatego cały czas jest pod opieką mamy. Dominik jest przebadany metabolicznie i genetycznie, jednak nie znaleziono przyczyny tak ciężkiej choroby. Napady spowodowały opóźnienie psychoruchowe, synek leży, nie trzyma główki, nie siedzi, nie mówi, nie macha rączkami mimo, że ma prawie 2 lata. Mamy z Nim  kontakt, reaguje na nasz głos i dotyk, wzrok musimy cały czas cwiczyć.

Dodatkowo Dominik ma za sobą i my z Nim ciężkie ząbkowanie, któremu towarzyszyła gorączka (nawet do 41 st.), zmiany w oskrzelach, kolejne antybiotyki, bóle, wrzask, zimne poty i prężenia całego ciała. Niestety skutkiem 2 miesięcznych prężeń i bóli okazała się spastyczność Dominika, z którą walczyliśmy farmakologicznie i ciągłą rehabilitacją, cenny okazał się pobyt na turnusie rehabilitacyjnym w „Zabajce 2” (koszt 4600 zł), na którym udało się rozluźnić Dominika. Chcąc podtrzymać uzyskany stan i walczyć o rozwój i poprawę formy Dominika byliśmy na kolejnych turnusach rehabilitacyjnych: w Jadownikach Mokrych i w "Neuronie" w Małym Gacnie.

Staramy się pomóc Dominikowi z całej siły, cały czas jest rehabilitowany w miejscu zamieszkania, zapewniamy synkowi masaże, ćwiczenia metodą NDT Bobath, rehabilitację w basenie, wirówki, hipoterapie. Oprócz wizyt w poradni rehabilitacyjnej ( 2 x w tygodniu po 30 min.) musimy wydać miesięcznie na rehabilitację prywatną Dominika 1100 zł. Dodatkowo musimy opłacać prywatne wizyty lekarskie, dojazdy do szpitali i noclegi podczas hospitalizacji, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, na co w sumie wydaliśmy już w tym roku na Dominika ponad kilkanaście tys. zł.  

Rok temu założyliśmy subkonto w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, na którym gromadzimy fundusze na rehabilitację, sprzęt i leczenie Dominika i na, które można przelać ewentualne dofinansowanie lub przekazać 1% podatku.

                        Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

                        ul. Łomiańska 5

                        01-685 Warszawa

                        Konto: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

                        Tytułem: Dominik Stochaj- darowizna na pomoc

                                                        i ochronę zdrowia

 

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać:
KRS: 0000037904, a w polu "Informacje uzupełniające”: Dominik Stochaj (9190)

 


 

 

 

 

 

 Podziel się
oceń
0
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

Witamy

wtorek, 18 stycznia 2011 1:05

Witamy

To jest blog naszego synka Dominika.

Aldona i Paweł Stochaj z Krakowa.

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

sobota, 20 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  9 163  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Archiwum

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 9163
Wpisy
  • liczba: 8
  • komentarze: 72